Serwis OVL.pl

Innovatus Sp. z o.o. to agencja reklamowa, która w swojej ofercie posiada hosting zarówno dla klientów indywidualnych jak i wymagających klientów biznesowych, w tym firm pozycjonujących. OVL jest również pośrednikiem w sprzedaży domen.

Zakres prac
Założeniem realizowanego projektu było stworzenie dużego portalu – platformy do sprzedaży domen oraz planów hostingowych. Kwestia sprzedaży domen realizowana jest za pomocą integracji z zewnętrznym serwisem za pomocą protokołu REST API. W ramach tej integracji realizowane są miedzy innymi takie funkcje jak odpytywanie do bazy WHOIS, rezerwacja i sprzedaż domen, wpisy DNS czy obsługa całego cyklu życia domeny. Sprzedaż usług hostingowych oparta jest o integrację z oprogramowaniem DirectAdmin, gdzie realizowany jest w pełni automatyczny proces zakładania czy blokowania kont hostingowych. Cała sprzedaż w serwisie ovl.pl jest w pełni zautomatyzowana dzięki obsłudze szybkich płatności PayU. Serwis posiada szereg udogodnień takich jak np. wysyłanie cyklicznych powiadomień o wygasających usługach wraz z pełnym zarządzaniem usługą CRON, możliwość pełnego zarządzania użytkownikami czy możliwość ręcznego przypisania usług dla danego klienta. Księgowość systemu jest obsługiwana przez zewnętrzne oprogramowanie poprzez integrację za pomocą protokołu REST API, realizowana jest również automatyczna wysyłka faktur VAT. Edycja wszelkich treści w witrynie odbywa się za pomocą autorskiego systemu zarządzania treścią (CMS).
WYKORZYSTANE TECHNOLOGIE
Cel projektu
Celem projektu było stworzenie serwisu internetowego zastępującego poprzednią jego wersję. Klient sprecyzował swoje oczekiwania co do integracji z kilkoma zewnętrznymi serwisami za pomocą protokołu REST API. Istotnymi kwestiami podczas tworzenia tego projektu był nacisk na szybkość i niezawodność działania oraz bezpieczeństwo przechowywanych danych. Istotnym dla klienta czynnikiem była również możliwość dużej edytowalności witryny i oferowanych w niej usług. Projekt miał również zostać wdrożony w oparciu o istniejącą identyfikację wizualną firmy i dostarczony przez klienta projekt graficzny serwisu.

Zobacz nasze najnowsze realizacje:

Hi Logistics Europe Sp. z o.o.

Hi Logistics Europe Sp. z o.o.

Zarezerwujtermin.pl

Zarezerwujtermin.pl

Masterdieta

Masterdieta